Metal

Metal

Yüksek verimlilikte Metal Karkas Prosesleri


Diniz Adient, teknoloji ve inovasyon lideri olarak, herhangi bir araç markasını güçlendiren üstün otomotiv koltukları üretmektedir.
Adient Bursa, Adient Rosny (Paris), Adient Novo Mesto için X98 Clio IV’ün Ön Koltuk Metal Karkasları, Renault için X98 Clio IV Arka Koltuk Metal Karkasları, Elele için Honda Arka Koltuk Minder Tel Karkasları ve doğrudan Ford Otosan Eskişehir için Kargo Taşıtı Metal Karkasları gibi her alan ve segmentte başta gelen otomobil üreticilerine tedarik sağlamaktayız. Otomobil üreticileri, kapsamlı ürün tiplerimiz ve bunları kusursuz çalışacak sistemlere entegre etme kabiliyetimiz için Diniz Adient’e gelirler. Ayrıca araçlarını rekabette öne çıkaran yenilikçi fikirler ve bu fikirleri başarılı bir şekilde piyasaya sunacak kaynaklar ve uzmanlık için bize gelirler.
Diniz Adient’de, modüler tasarımlarımız, metallerdeki ve malzemelerdeki derin uzmanlığımız, yapılarımızı ve mekanizmalarımızı daha basit ve daha güçlü yapmaktadır.

 

Karmaşıklığı azaltan temel ürün portföyü


On ve arka karkaslardan kızaklara, yatırma mekanizmalarına, yükseklik ayarlama mekanizmalarına ve kilitlere kadar ürünlerimiz müşterilerin maliyetlerini düşürmeye yardımcı olan standart tasarımlara dayanmaktadır. Ürünlerimiz yalnızca sorunsuz bir şekilde uyum göstermekle kalmıyor aynı zamanda modüler bir yapıya sahipler, bu da araç üreticilerinin ve modellerin çoğuyla uyumlu oldukları anlamına geliyor.

Hafif ve yüksek kalitede çözümler


Ürünlerimizi, yenilikçi çelik ve hibrid malzemeler kullanarak imal ederek, yapılarımızın ve mekanizmalarımızın ağırlığını mukavemet kaybına uğramadan % 25’e varan oranda düşürmemizi sağlıyoruz. Daha hafif ve daha inceltilmiş tasarımlarla, bileşenlerimiz müşterilerin alan kazancı sağlamasına yardımcı olur ve araçlarını daha az yakıt safeden ve çevre dostu haline getirir.

 

Proses


Metal Üretim Bölümü; Pres Atölyesi, Robotik Gazaltı Kaynak, Robotik & CNC Punta Kaynak, Ön Minder Montaj Hattı ve Boyane kısımlarından oluşmaktadır.

Ön minder koltuk karkasları özel dizayn edilmiş fikstür ve makineler ile ön minder otomasyon hattında üretilmektedir. Operasyonlar Boru krimpleme (boru soğuk kaynak), Perçin, Flaring (boru ucu açma), punta kaynak ve final kontrol proseslerinden oluşmaktadır. Krimpleme prosesi gazaltı kaynak prosesi yerine kurulmuştur. Bu prosesin amacı, kaynak teli ve gazı kullanmadan soğuk kaynak yöntemi ile ürün maliyetini düşürüp çevresel sürdürülebilirlik sağlamaktır.