Montaj

Montaj

Montaj Üretim


Diniz Adient olarak dünya standartlarında komple koltuk sistemleri ile ilgili parçaları, metal karkasları, koltuk kılıflarını otomotiv endüstrisinin hizmetine sunmaktaktayız.Temel amacımız kalitesini ispatlamış ürünlerimizde güvenlik,fonksiyonellik ve konforu daima  korumaktır.

 

Komple Koltuk


Müşteri beklentirlerinin üzerine çıkmak ana amaçlarımızdan biridir. Adient’in tecrübesi ile birleşen dünyanın en iyi performanslı koltukları ile bütün dünyaya hizmet vereceğimize inanıyoruz. Diniz Holding – Adient’in iş birliği ile otomotiv koltuk sistemlerive çözümlerinde  bilgi ve tecrübemizi arttırarak gelişimimize devam ediyoruz.Komple koltuk pazarında dünya lideriyiz,dünya genelindeki bütün ana otomotiv üreticilerine güvenlik,sürüdürülebilirlik ve konfor ve dizaynı akıllı çözümler ile birlikte sunuyoruz. Tasarımdan başlayarak , mühendislik, imalat ve montajın hepsi tek bir kaynaktan yapıldığı için, müşterilerimiz  maksimum verimlilikten ve  yüksek kalitemizden emindirler.Ürünlerimiz, süreçlerimizin doğrudan bir sonucudur. Çizim tahtasından montaj hattına kadar koltuk sistemlerimizin geliştirilmesi ve üretilmesindeki her adım kendi bünyemizde gerçekleştirilir – bu sayede koltuklarımızın güvenli, şık ve rahat olmasını sağlayabiliyoruz. Diniz Adient olarak yüksek teknoloji çözümlerini takip ediyoruz ve ürünlerimizin kalitesini temsil eden hatlarımızı daima güncel tutuyoruz.

Seri üretim aşamalarında X98 Renault Clio IV koltuklarını, Ford Kargo koltularını ve Mercedes Daimler koltuk başlıklarını üretmekteyiz. Renault Clio V (BJA) koltuk hatlarını da yeni proje kapsamında kurma aşamasındayız. Clio V koltuklarının seri üretimi 2019 Yılı Şubat ayında yerini alacaktır.

 

Proses


Müşterimiz ile JIT & JIS çalışmaktayız. Montaj Üretimi Flexline adı verilen Adient Patentli özel hatta yapılmaktadır. Hattımıza operatör ekleyerek Üretim kapasitemizi kolaylıkla arttırabiliyoruz. Hattımız 3 kısımdan oluşmaktadır; karkas montaj, koltuk giydirme, elektriksel&görsel kontrol kısımları. Trim Kılıf, sünger, koltuk komponentleri, başlık, karter kapak ve kolçak ürünleri AGC (Automatic Guided Car) ile hatta sıralı bir şekilde beslenmektedir. Sıkma operasyonları otomatik olarak elektrikli sıkıcılarla ve minder-sırt karkas montajı ise Robot tarafından yapılmaktadır. Hattaki tüm modüllerde Poka Yokeler bulunmaktadır. Tüm Poka Yoke’ler OK olursa, koltuğu SRS (Otomatik Depolama ve Sevketme Sistemi) yardımı ile müşterimize sevk edebiliriz. SRS sistemi koltuğu müşterimize JIS ile yolladığımızı tamamen otomatik bir sistemdir.